Magyarország első mozgás kereső és kategorizáló oldala.

Megye

Gyorsasági állóképesség

A gyorsasági állóképességen komplex kondicionális képességet értünk a fáradással fellépő sebességcsökkenéssel szemben.

2015-ben alakult mozgás rendszerező és kereső oldal.

Kulcsszavak:
További kulcsszavak

A krav maga napjaink egyik leghatékonyabb , harci rendszere. Utcai konfliktusok megoldásában nincs párja. Jellemzői: egyszerű, hatékony, gyorsan tanulható. Ha érdekel a harcművészet, küzdősport, akkor keress meg minket Nyíregyházán, a Csaló köz 2. szám alatt, és szakképzett edzőinktől tanulhatsz küzdősportot, kaphatsz céljaidnak megfelelő edzéstervet.

A Magyar Szablyavívó Iskola 2012-ben alakult.
Fontos feladatunk a hagyományőrzés, hogy a megannyi megpróbáltatáson átment magyar szablya, amit a történelem során oly sokszor tartottak eszmeileg és fizikailag is veszélyes fegyvernek, legkevésbé se merüljön a feledés homályába!

A magyar szablya nemzeti kincsünk és büszkeségünk!

Ugyanakkor a szablyavívás egy komoly testi mozgást igénylő harcművészet is egyben.

Célunk, a történelmi, katonai szablyavívás valósághű megismertetése, oktatása és gyakorlása. Nagyon fontos, hogy a tananyagunk megegyezik a hagyományos történelmi vívóiskolák tananyagaival, ami a magyar sportvívókat is hosszú-hosszú ideig a világ élvonalába juttatta.

Ha van kedved kipróbálni és gyakorolni ezt a már majdnem feledésbe merült kardforgatást, gyere és jelentkezz nálunk Debrecenben a Szent Anna utca 17. szám alatt:
"Hogy az maradj, akinek születtél!"

A Bonyhádi Ökölvívó Se. / BÖSE / várja az ÖKÖLVÍVÁST és a KÜZDŐSPORTOT kedvelők, jelentkezését, nemtől és kortól függetlenül!!!.
Versenyzési lehetőség biztosítása, de hobbi sportnak is kiváló mozgás lehetőség !

2006. október 23.-án OláhMiklóst a bonyhádi ökölvívósportért tett  munkájáért Perczel Mór díjban részesítette a városunk. Ez a kitüntetés adott egy új lendületet pár lelkes ökölvívást kedvelő bonyhádinak, hogy a nagy múlttal rendelkező bokszot újraélesszük ismét. 2007 tavaszán. Daradics László vállalta magára, hogy létrehozzon egy új ökölvívó egyesületet Bonyhádon. Elnökünk Daradics László, szakmai igazgatónk Oláh Miklós ( Miki bácsi ), valamint az edzések vezetését magára vállaló Illés László és Daradics József,( Miki bácsi régi tanítványai) önzetlen munkájuk révén létezhetünk a mai formában. A városi önkormányzattól támogatásként edzőteremnek megkaptuk a Vörösmarty Általános Iskola régi tornatermét, melyet nagyrészt saját önerőből felszereltük az edzésekhez nélkülözhetetlenül szükséges szerelésekkel. 2007 májusában hivatalosan is tagjai lettünk a MÖSZ-nek, mint a Bonyhádi Ökölvívó Sportegyesület. 2007 őszén Daradics László, Illés László, és Daradics József beiratkozott sportoktatói tanfolyamra, majd Budapesten sikeres ökölvívóedzői vizsgát tett. Heti három edzésen jelenleg 10- 15 tanítvánnyal foglalkozunk, melyből 6 fiatalunk már különböző súlycsoportban és korosztályban versenyezhet. Az edzéseket látogatók kora igen széles, 6 évestől az alkalomszerűen sportot és a mozgást kedvelő idősebb felnőttig. Jó, és rendszeres kapcsolatot ápolunk a környező egyesületekkel. Célunk, hogy résztvehesünk a közeljövőben hazai rangosabb bokszversenyeken, és ismét rangja, és neve legyen a bonyhádi ökölvívásnak.

2010. júliusában egyesületünk életébe  változás történt. Oláh Miklós,   kilépett az egyesületünkből.  Augusztusban megtartott közgyűlésen a vezetőség kitartott azon álláspontja mellett, hogy folytatjuk a megkezdett munkánkat. Sőt bővültünk új sportágakkal, Thai Box küzdősport Győrfi József oktatásával,  a Kung Fu harcművészet Francsics Zoltán instruktor tanításai alatt.

2013 április hónapban Györfi József elhagyta egyesületünket, de csapatunk tobbjárja megkezdett sikeres útját, a küzdősport és harcművészet  ösvényén !!!

Azt javaslom mindenkinek, hogy kizárólag ne ragaszkodjon egy-egy sportághoz, hanem többféle mozgásformát csináljon, hacsak nem profi sportoló. Nem kell sportág tipikussá válni, hanem az életszerű mozgásokat kell követni. Maga a sport szó véleményem szerint egy hátramenet, egy szűkítés, de elterjedt szóhasználat: Ezért hát ne sportoljatok, hanem mozogjatok, de mindent és mindig.Az ember legkisebb sejtje is a mozgásra van berendezkedve, ne utánozzunk rossz viselkedés formákat, ne legyünk ballonkabátos fanyelű esernyős urak és hosszú ruhás hölgyek. Térdeljünk le a sárba, a homokba, építsünk homokvárat, piszkoljuk össze a ruhánkat és lélegezzünk nagyot a friss levegőböl.

Ökölvívó, kempo, judo, kettlebell, krav maga és goju riu karate tréningek a hét minden napján, reggeltől estig Budapesten, a XII. kerület legújabb, modern, jól felszerelt küzdősport akadémiáján.

A Debreceni Labdarúgó Akadémia feladata, célja:

A labdarúgó sport, azon belül az utánpótlás képzés a Magyar Labdarúgó Szövetség fejlesztési stratégiájába illeszkedő megvalósítása, szakmai vezető szerep betöltése Debrecen városán túl az északkelet-magyarországi régióban, továbbá alközponti rendszerén keresztül a határokon túli magyar területek bekapcsolása a komplex képzési és fejlesztési programjába, és ezáltal olyan fiatal labdarúgók képzése, és nevelése, akik felnőtt korban magas szinten képesek űzni a labdarúgást.

 

Miért kell jó labdarúgókat nevelnünk?

  • Mert szeretnénk a magyar labdarúgás számára minél több válogatott labdarúgót nevelni, hogy jó teljesítményükkel öregbítsék Magyarország hírnevét.
  • Mert szeretnénk, hogy a felnőtt csapatunkban minél több sajátnevelésű játékos szerepeljen
  • Mert a felnevelt labdarúgók egy részét kölcsön tudjuk adni, hogy később megerősödve visszakerülhessenek a nagycsapatunkhoz.
  • Mert azok a labdarúgók, akik nem tudnak az első csapat szintjén teljesíteni, máshová igazolva erősíthetik a régióban szereplő csapatokat.
  • Mert a felnevelt kiemelkedő képességű labdarúgók későbbi külföldre adásával anyagilag is erősödhet a klubunk.
  • A célok érdekében sok és szerteágazó feladatsort kell elvégezni, és folyamatban működtetni.

 

INFRASTRUKTÚRA

Edzőközpont Debrecen-Pallagon, a Debreceni Egyetem által biztosított 017/7 hrsz 13 ha méretű területen

  • 8 db 105X68 m méretű füves –közte egy db centerpálya
  • 1 db 105X68 m méretű műfüves pálya
  • 4 db 30X40 m játékterű műfüves pálya
  • 1 db 40X68 m méretű műfüves technikai tesztpálya
  • 1 db 70X60m műfüves pálya, mely a téli hónapokban befedhető lesz
  • 100 férőhelyes parkoló
  • kétszintes öltözőépület és klubház kialakítása
  • 12 öltöző (22 m2/öltöző) + zuhanyzók
  • 1 öltöző (50 m2) + kiszolgáló helyiségek
  • adminisztrációs helyiségek (2 iroda + titkárság), büfé
  • várótér szülők részére
  • épületgépészeti és karbantartó helyiségek
  • előadóterem
  • kondicionáló terem, terasz
  • edzői öltözők (2 db)
  • edzői és technikai vezetői irodák (3 db)

Miskolc alpolgármestere, Orosz Lajos először a 2008. áprilisi önkormányzati képviselőtestületi ülés elé vitte be a Diósgyőri Labdarúgó Akadémia létrehozására vonatkozó előterjesztést, amit akkor nem fogadott el a közgyűlés. Ezt követően előbb a májusi közgyűlés elé tervezte bevinni az átdolgozott előterjesztést a sportért felelős alpolgármester, de végül csak a júniusi ülés napirendi pontjai között láthattuk viszont az anyagot. Azonban ezt az előterjesztést a 2008. júniusi közgyűlés kezdete előtt Orosz Lajos visszavonta. Az alpolgármester a képviselők előtt azzal indokolta mindezt, hogy jelentkezett a Borsod Volán Sport Egyesület és a Pannónia Kft., hogy ők is szeretnének részt venni az akadémia létrehozásában, működtetésében. Az együttműködésre - mint az alpolgármester mondta - igent mondott a DVTK is, ám ez a hozzájárulás eddig csak szóban történt meg. Márpedig - fogalmazott Orosz Lajos - azt várják, hogy írásban rögzítődjenek a feltételek, az arányok. Mihelyt ez megtörténik, visszatérnek a témára - hangzott el kilenc hónappal ezelőtt.

Fontos tudnivaló, hogy a Diósgyőri Futball Akadémia (DFA) képzésére nem csak fiúk, hanem lányok is jelentkezhetnek.
A DFA képzésben részt vevők számára a heti öt testnevelés óra mellett (amelyből kettő az általános testnevelés képzésre, a további három pedig labdarúgó-képzésre használódik fel - ezen tanórákat az iskolák testnevelői tartják), az életkortól függő heti darabszámban (2-5) a műfüves pályákon délutánonként a DVTK SE szakemberei tartanak foglalkozásokat. További fontos információ, hogy az akadémiai képzésben való részvétel tagdíja: 4.000 forint/hó/gyerek.

Teljes csapatnév: Videoton Football Club
Becenév: Vidi
Székhely: 8000 Székesfehérvár, Csíkvári út 10.
Alapítva: 1941
Klubszínek: piros-kék
Stadion: Sóstói Stadion 14.125 férőhely (mind ülőhely)
Vezetőedző: Bernard Casoni
Klubigazgató: Burcsa Győző
Eredmények:
UEFA-kupadöntő (1985)
Magyar bajnoki ezüstérem (1976, 2010)
Magyar Kupa-győztes (2006)
Ligakupa-győztes (2008,2009,2012)
MAGYAR BAJNOK! (2011, 2015)
Szuperkupa-győztes (2011, 2012)

Székesfehérvárott szinte minden korosztálynak van lehetősége a focit választani sportágnak. U7 től egészen U21-ig, majd utána természetesen a felnőtt csapatba is bekerülhetnek a legjobbak!

Alba Liga: Amatőr kispályás bajnokság:
Az egész országban egyedülálló összefogás keretében Székesfehérvár Önkormányzata, az MLSZ fejér megyei igazgatósága és a Videoton FC közösen szervezi a ligát.

Célunk egy olyan bajnokság felépítése volt, amelyben a résztvevő amatőr labdarúgók úgy érezhetik, hogy egy komoly verseny részesei, amelyben profi, kultúrált és igényes körülmények között focizhatnak.
http://www.albaliga.hu/informacio/

Az első írásos emlék 1912. augusztus 4-ről maradt fenn, amikor a paksi diákcsapat játszott a bölcskei diákokkal. Hamarosan megalakult a Paksi Atlétikai Sport Club, melyen kívül még 3 labdarúgó csapat is működött kisebb nagyobb sikerrel.
A Paksi Sportegyesület 1952-es megalakulásáig folyamatosan valamely megyei vagy nemzeti szintű bajnokságban játszottak városunk csapatai. A PSE nevet többször is használták, de az akkori „viharos időkben” ez többször változott: PSE, Paksi Munkás Sport Club, Biritói Á.G., Paksi Á.G., Paksi Traktor. 1952-ben csapatunk a járási bajnokságban küszködött, s talán ez volt az utolsó csepp a pohárban, mely 1952. november 28-án arra ösztönözte a labdarúgást szeretőket, hogy megalakítsák a Paksi Kinizsi Sportkört. Ennek alapítói: Rödlmeier János, Bán Péter, Bohner István, Judi János és Ambrus Ödön. A terv megvalósításához nagyban hozzájárult a Paksi Konzervgyár anyagi támogatása Kródi József segítségével, aki meghatározó személyisége volt a paksi labdarúgásnak.

A Paksi utánpótlás nevelés helyzetét mutatja, hogy U14-15-17-19 valamint megyei és NB1 Nb3-ban is pallérozódhatnak az ifjú tehetségek!

Go to top