Magyarország első mozgás kereső és kategorizáló oldala.

Megye

Diósd-Érd Judo Csapat

Diósd-Érd Judo Csapat
Kapcsolat:
Cím: Gárdonyi Géza utca 14, Diósd, Pest 2049
Telefonszám: +36-70-204-26-07

Diósd-Érd Judo Csapat 0 5 0

Átlag 0 értékelés

Az Ön értékelése

Legyen ön az első értékelő

Típus: Sport klub

A judo több, mint csak sport

  • Bemutatkozás
  • Térkép
  • Galéria
  • Órarend

A Diósdi Diák Sportegyesület és az Érdi Judo Club szorosan együttműködve, közel kétszáz fiatalnak nyújt színvonalas sportlehetőséget a hét minden munkanapján, Érden és Diósdon.  Csapatunkban lehetőség van a hobbi és a versenyszerű sportra egyaránt, az óvodástól a felnőtt korig. Óvodásoknak speciális előkészítő jellegű játékos foglalkozásokat tartunk, melyről az ovijudo menüpont alatt olvasható részletes leírás. Versenyzőink az ország élvonalába tartoznak, évről évre bajnoki címekkel és érmekkel büszkélkedhetünk. Edzőink felsőfokú edzői illetve testnevelő tanári végzettséggel és komoly sportszakmai múlttal rendelkeznek, biztosítják a magas színvonalú minőségi oktatást. Kérem, barangoljon oldalunkon, ismerje meg munkánkat és eredményeinket! Csetnek Béla elnök

Edzőink:

Csetnek Béla

Végzettség: ELTE Természettudományi Kar- biológia-testnevelés szakos tanár, Semmelweis Egyetem TSK: okleveles gyógytestnevelő tanár, Semmelweis Egyetem Testnevelés és Sporttudományi Kar- judo edző

Szántó Szilárd

Végzettség:

Semmelweis Egyetem Testnevelés és Sporttudományi kar: Testnevelő tanár, judo szakedző.



A judo a legelterjedtebb keleti küzdősport a világon. Olimpiai sportág, komoly hazai sikerekkel. Az egyetlen melynek mozgásanyaga tartalmazza az eséstechnikát, emellett testünket és jellemünket egyaránt formálja. Minden korosztálynak ideális mozgásforma, a kisgyermektől egészen a felnőtt korig.

Felmerülhet a kérdés, hogy mivel ad többet a judo sportág, mint a többi keleti küzdősport. Azon kívül, hogy ez az egyetlen, ami már kisgyermekkorban is eredményesen oktatható, nem tartalmaz a testi épségre veszélyes elemeket, minden izmot megmozgató gyakorlatokat és az eséstechnikát viszont igen. Az esni tudás fontosságát nem szükséges megmagyarázni. A megtanult mozgást később akkor is alkalmazza a gyermek mikor szüksége lesz rá a jeges havas járdán, a kerékpározás vagy síelés közben, az élet bármely területén. Ausztriában a kisiskolásoknak kötelező és önálló tantárgy az eséstan (a kötelező testnevelésórákon kívül). A judo edzések, versenyek, így az eséstanulás is, speciális szőnyegen (tatamin) történik. Ezek a szőnyegek préselt szivacsból készülnek, műanyag bevonattal. A tatamin minden veszély és fájdalom nélkül tanulnak a gyermekek esni, ezen kívül megvédi őket a játékok során adódható horzsolásoktól, zúzódásoktól, a gyakorlatokat biztonságosabb közegben végzik.

-Csetnek Béla judo mester-

brauntamperenagy.jpb

Braun Ákos Világ-bajnok

A dzsúdó tradícionális japán harcművészet. A “dzsú” szócska jelentése – az alapító Kano Dzsigoro megfogalmazása szerint – annyi, mint “természetesnek lenni”, “ésszerűen”, tehát a természet igazságainak, törvényszerűségeinek megfelelően viselkedni, ezekkel összhangban cselekedni. A “dó” viszont egy “tökéletesített módszert”, “szellemi utat” jelent, szemben a dzsicuval, amely csupán “fizikai művészet”.

A dzsúdó leírása: a szabály adta lehetőségek segítségével az ellenfél dobása, leszorítása, fojtása vagy karjának feszítése a győzelem érdekében. A szó szerinti fordításban ez is “lágy művészetet” jelent, miként elődje, a dzsiu-dzsicu, azzal a lényeges eltéréssel azonban, hogy itt a “dó” módszer egy tökéletesített változata a dzsicunak.

Bár a dzsúdó elnevezést már régen, a dzsikiszinriu iskolánál is használták, jelentőségét és tartalmát mégis Kano Dzsigoro, a Kodokan-iskola megalapítója, a modern dzsúdósport megteremtője adta. Ezért talán helyesebb és pontosabb Kodokan-dzsúdóról beszélni.

A Kodokan-dzsúdó tulajdonképpen a fizikai és szellemi erő együttes kifejlesztésének leghatékonyabb módja, amely nem más, mint a rendelkezésre álló energia leggazdaságosabb felhasználása az ellenfél legyőzése érdekében. A dzsúdórendszer tehát a fizikai képzés mellett különös jelentőséget tulajdonít a szellem csiszolásának, fejlesztésének is, amely nélkül a tökéletes technikai felkészültség el sem képzelhető.

Forrás: judoinfo.hu

> Látogasd meg Facebook galériánkat!

Diósd:

1. Diósdi ÁMK tornacsarnok: Diósd,Gárdonyi G. u. 14.

Hétfőn és szerdán 16.30-18.00-ig a kezdőknek, 18.00-19.30-ig a haladóknak és a versenyzőknek.

Péntek: 16.30-17.30-ig 2003-2001-es születésűek, 17.30-18.30-ig nagyobbak.

Érd:

2. Kőrösi Csoma Sándor Ált Isk. Érd, Bajcsy-Zs. út 19-21. régi (kicsi) tornaterem.

Kedden és csütörtökön: 16-17 óráig kezdő, 17-18 óráig középhaladó, 18-19.30-ig haladó, versenyző csoport.

Pénteken 17-18.30-ig kezdő és középhaladó csoport.

3. Gárdonyi Géza Általános Iskola és Gimnázium, Érd, Gárdonyi G. u. 1/b

Hétfőn és szerdán 16-17.30-ig

Ovijudo (5 éves kortól):

1. Diósd, Ifjúság úti óvoda: szerda, péntek 15-16 óráig. 

2. Diósd, új óvoda: hétfőn és szerdán 15-16 óráig.

Go to top