Ismertető

NJC
A Nagyatádi Judo Club (továbbiakban NJC) 1974-ben alakult. Az eltelt évek alatt Nagyatád egyik legeredményesebb egyesületévé fejlődött. Nagyon nehéz egy rövid bemutatkozó anyagban ismertetni a club történetét, éppen ezért nem is törekszünk erre. A Magyar Judo Szövetség (továbbiakban MJSZ) az elismert egyesületei között tart számon bennünket. Összességében évente 50-80 sportoló jár edzésre a clubba. Található köztük versenysportoló, korosztályos versenyző illetve tanfolyamos sportoló.

Eredményeinkről általánosságban
1992-ben Domonkos Bernadett első nemzeti egyéni bajnoki címet szerzett az NVSE judo szakosztályának. Mellette egyéni magyar bajnoki helyezések születtek.
1994-ben két magyar bajnoka lett a clubnak. Domonkos Bernadett mellett Balogh Mónika is bajnok lett. Mellettük egy-egy II. és III. négy V. és két VII. helyezés is született.
A Magyar Köztársasági Kupákban a Diákolimpiákon hét I. helyezést, több mint tíz II. III. V. és VII. helyezést hoztak versenyzőink.

Négy nemzeti egyéni bajnokunk van. Négyen kölcsönversenyzőként csapatban magyar bajnoki aranyérmet is szereztek. Magyar kupákon, diákolimpiákon értünk el kiváló helyezéseket (I-V helyezések).
Domonkos Bernadett Somogy megye első felnőtt Magyar Bajnoka lett.

2007 február 7-én tisztújító közgyűlésen új vezetés állt fel a klub élére.

Új reményekkel és új lendülettel vágtunk neki a munkának, amitől a klub régi szép eredményeit próbáltuk megcélozni.

A klub edzői
Vezetőedző: Harcos Zoltán
Edzők: Palaics Péter, Joós Attila

Az áldozatos munkának meglettek az eredményei.

2007 év:

Balogh Adrienn személyében Magyar Bajnokot avattunk, Boros Bence Magyar Köztársaság Kupát nyert. Magyar Bajnokságon szereztünk egy-egy második és harmadik, valamint két-két ötödik és hetedik helyezést. MKK-n egy harmadik és egy ötödik helyezést.
Diák Olimpián egy második helyezést. Férfi-női összesített egyesületi rangsorban az 57. helyen végeztünk.

2008 év:

Boros Bence Magyar Bajnok, Kozma Ákos Magyar Bajnok,Diák Olimpiai Bajnok valamint Köztársaság Kupa győztes. Kettős igazolású versenyzőnk Diviánszki Imre Diák Olimpiai Bajnok, valamint Magyar Köztársaság Kupát nyert . Magyar Bajnokságokon szereztünk két második és négy hetedik helyezést. Köztársaság Kupán egy-egy második, harmadik, két ötödik, egy hetedik helyezést szereztünk. Diák Olimpián egy második, két-harmadik, három-ötödik helyezést szereztünk.

2009 év:
Magyar Bajnokságokon, Diák Olimpiadöntőn, Köztársaság Kupákon kilenc arany, négy ezüst, hat bronz, kettő negyedik, négy ötödik, hét hetedik helyezést értek el a gyerekek az idei évben.
2009-ben 35 versenyen mérték össze tudásukat, kitartásukat sportolóink. A képzeletbeli tablóra összesen 58 arany érmet, 43 ezüstérmet, 55 bronzérmet helyeztek fel a gyerekek.

Kiskó Gábor Köztársaság Kupa győztes
Kozma Ákos Magyar Bajnok, Diák Olimpiai Bajnok, Köztársaság Kupa győztes

Németh Gergő Diák Olimpiai Bajnok, Köztársaság Kupa Győztes

Sipos Babett Magyar Bajnok, Diák Olimpiai Bajnok, Köztársaság Kupa győztes
2010-es év

Magyar Bajnokságon, Diák Olimpiadöntőn, Magyar Köztársaság Kupán hét aranyérmet,négy ezüstérmet, nyolc bronzérmet, nyolc ötödik, három hetedik helyezést szereztek judosaink.
Ezt az évet a klubunk képzeletbeli naplójába arany betűkkel írják a gyerekek.

2010-ben 35 versenyen mérettetek meg tudásukat judosaink. Ezeken az erő próbákon 50 db arany, 25 db ezüst, 56 db bronz érmet szereztek judokáink.

Magyar Bajnok: Sipos Babett, Kozma Ákos, Tóth Tibor, Boros Bence

Országos Diák Olimpiai Bajnok: Sipos Babett

Magyar Köztársaság Kupa győztes: Kozma Ákos, Sipos Babett

2011-es év

2011-ben 45 versenyen indultak ifjú judosaink.13-szor versenyeztek az országhatárain kívül és természetesen 32-szer az országhatárain belül, nagyon kiváló eredményekkel ezzel öregbítve klubunk és városunk hírnevét.
A versenyeken 56 arany,57 ezüst és 40 bronzérmet vehettek át a Nagyatádi judosok.
Magyar Bajnokságokon: 4 Magyar Bajnokot , 4 ezüst, 2 bronzérmest valamint, 2 ötödik, 3 hetedik helyezettet ünnepelhetünk.
Országos Diákolimpia döntõkrõl: 2 arany, 2 ezüst , 2 bronzérmet valamint , 4 ötödik, 2 hetedik helyezést tudtak szerezni judosaink.
Magyar Köztársaság Kupáról 2 arany és 3 ötödik helyezésünk lett.
Aztán serdülõ Világ Kupa gyõztesnek is örülhettünk, a klub életében elõször.
Két judosunk kölcsön versenyzõként az ifjúsági Csapat Magyar Bajnokságon (Kaposvárt erősítve) szereztek ezüst érmet.
Egy judokánk kölcsön versenyzõként a serdülõ Csapat Magyar Bajnokságon (Szekszárdot erősítve) szerzett szintén ezüst érmet.
Judosaink a Diák Regionális Válogatott tagjaiként szereztek a Diák „A” korcsoportban a lányok egy-egy arany és ezüstérmet, Diák „B” korcsoportban a fiúk egy ezüstérmet, a Diák „A” korcsoportban a fiúk negyedik helyezést szereztek.
Egy judosunk Sipos Babett a MOL támogatásával készülhetett a versenyekre.
Két judosunk bekerült a korosztályos válogatottba, Sipos Babett a serdülõ, Boros Bence ifjúsági korcsoportba és élvezik a Héraklész Bajnok program támogatását az edzõtáboroztatásnál.

Magyar Bajnokaink: Sipos Babett, Tóth Tibor, Boros Bence, Kiskó Gergő
Magyar Köztársaság Kupa győzteseink: Tóth Tibor, Sipos Babett
Országos Diákolimpiai győzteseink: Tóth Tibor, Sipos Babett
Világ Kupa gyõztesünk: Boros Bence

Köszönettel tartozunk edzőinknek: Harcos Zoltánnak, Palaics Péternek, Joós Attilának valamint két Barcsi edzőnek
Hegedüs Györgynek, Botka Gábornak akik segítenek nekünk mikor edzőink munkájuk miatt nem tudnak edzést tartani.